![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Είμαι υπέρ της ελευθερίας του λόγου, του δημοκρατικού δικαιώματος να εκφέρει δημόσια κάποιος την άποψη και τα πιστεύω του, αλλά κάπου η φάση με τα social media έχει ξεφύγει. Είμαι ιδιοκτήτης εστιατορίου και πραγματικά δίνω όλο μου το είναι για να έχω ένα καλό αποτέλεσμα.
Δυστυχώς όμως κάποιοι, που είναι πικρόχολοι, εκδικητικοί ή δεν ξέρω πώς αλλιώς να τους χαρακτηρίσω, γράφουν την προσωπική τους άποψή, αφήνοντας ένα μαύρο, μόνιμο στίγμα στα reviews. Έχουμε, thanks god, ένα σεφ εξαίρετο που ξέρει να φτιάχνει άριστα al dente ριζότο και ζυμαρικά.
Έρχεται ο κύριος Ψ και βάζει 1 αστέρι από τα 5 γιατί τα ζυμαρικά δεν ήταν βρασμένα όπως του τα έκανε η γιαγιά του στο χωριό πριν 50 χρόνια. Ο άλλος μας έγραψε Very bad service γιατί δεν του δώσαμε το τραπέζι στο παράθυρο, που το κράτησε ένα ζευγάρι ένα μήνα πριν για τα 20 χρόνια γάμου του.
Ο άλλος μας έστειλε τρεις φορές το βοδινό φιλέτο πίσω γιατί δεν ήταν medium ψημένο όπως το τρώει άλλου, χρεώσαμε μόνο το ένα από τα τρία και μας κατηγορεί ότι “κανονικά έπρεπε να μας χαρίσουν το ποσό αφού μας ταλαιπώρησαν τόσο”.
Κι αυτός ένα αστέρι από τα πέντε. Και το πιο τραγικό, να σου γράφουν σχόλια τον Δεκέμβρη για απαίσιο φιλέτο κοτόπουλο με κρεμώδη σος με σαφράν, ενώ εμείς αφαιρέσαμε το συγκεκριμένο πιάτο από τον περασμένο Μάρτη που αλλάξαμε το μενού. Δυστυχώς τα γραπτά μένουν και εμείς ουσιαστικά είμαστε έρμαιο του κάθε ενός που θέλει να μας ρίξει το φαρμάκι του.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου