![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Το κλέφτικο σου θα το φας Όπως παλιά, εκεί που ξέρουν να το φτιάχνουν παραδοσιακά κι αυθεντικά. Στο Για Σουβλάκι όπως παλιά, κάθε Τρίτη και Πέμπτη, το κλέφτικο γιορτάζει μαζί με εσένα που περίμενες εδώ και καιρό τους ανθρώπους της αγαπημένης ταβέρνας του Στροβόλου να πυρώσουνε τον φούρνο τους με άφθονα ξύλα, για να μπουν μέσα τα λαχταριστά κλέφτικα και οι μοσχομυριστές πατάτες.
Κλείσε κι εσύ εγκαίρως, σαν και του λόγου μας, ένα από τα τραπέζια της ανακαινισμένης αυλής που μοσκοβολά γιασεμί, γέμισε το ποτήρι σου αφρίζουσα μπύρα και τσιμπλολόγα, πριν φτάσει το τιμώμενο, παραδοσιακό έδεσμα, όλα τα συνοδευτικά του.
Δροσερή σαλάτα, ένα κεσεδάκι γιαούρτι, ταχίνι, κάππαρη για απαιτητικούς και ένα μεγάλο, σουσαμένιο κουλούρι, θα ανοίξουν δυναμικά την παράσταση, προετοιμάζοντάς σας για τη γευστική συνέχεια. Άμα ανοίξει ο φούρνος, τα αρώματα του ξύλου, της δάφνης και των αρωματικών, εγγυημένα θα φτάσουν μέχρι και το τραπέζι σου, που πολύ σύντομα θα υποδεχθεί το καλοψημένο, από καλό κρέας, κλέφτικο και πατάτες, που λιώνουν με το άγγιγμα του πιρουνιού.
*Διατίθεται και για delivery, αλλά και για take way. Προτείνεται έγκαιρη κράτηση τραπεζιού.
Μαχαιρά 1, Στρόβολος, 2049
22 311181
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου