Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται. Και το καλό εστιατόριο, από τα ψωμιά, τα βούτυρα, το ελαιόλαδο, τις σπιτικές, ψαγμένες αλοιφές και τα amuse bouche του φαίνεται. Συγχαρητήρια πολλά για δυο πρωτευουσιάνικα εστιατόρια που επισκεπτόμαστε συχνά με τις αδελφές μου και έχουν πραγματικά επενδύσει στο φρεσκοψημένο, ζεστό ψωμί, στην ποικιλία για όλα τα γούστα και στο άριστο ψήσιμό του. Το ελαιόλαδο τους ποιοτικό, έστω κι αν οι καιροί το έχουν κάνει ακριβότερο και από ουίσκι. Μπράβο τους και καμάρι τους που έχουν μείνει προσκολλημένοι στην ποιότητα, σεβόμενοι εμάς που φυλάμε το μεροκάματό μας για να τους το δώσουμε.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου