![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Στον αυτόματο. Πήγαμε οι συνάδελφοι από την τράπεζα σε καλό εστιατόριο ξενοδοχείου και από την πρώτη στιγμή καταλάβαμε ότι το βάλανε στον αυτόματο. Η υποδοχή από την μουτρωμένη σερβιτόρα όταν μπήκαμε ήταν του τύπου: What can I do for you? Τι να κάνεις κορίτσι μου κι εσύ για μας, αφού κανένας δε σε δίδαξε και σε έριξε έτσι χωρίς σωσίβια στη φουρτούνα. Νερό βάζαμε μόνοι μας, κρασί μόνοι μας, πιρούνια δεν ήρθαν για το φαγητό και τα ζητούσαμε για 5 λεπτά, τα πιάτα προσγειωνόντουσαν βαριά στα τραπέζια λες και τα κάρφωναν με σφυρί και σαν ήρθε και ο λογαριασμός, ήρθε και ένα χαμόγελο από την κοπελιά, η οποία μας είπε και πώς να βάλουμε τα tips στο μηχανάκι. Ουδέν σχόλιο. Απλά γνωρίζω, ότι το ψάρι από το κεφάλι βρομά.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου