![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Πόσο στοιχίζει το χαμόγελό σου κύριε ιδιοκτήτη εστιατορίου της πρωτεύουσας; Πες μας τιμή, να στο πληρώσουμε κι αυτό. Εμείς ερχόμαστε 2 φορές το μήνα γιατί ο σεφ σου είναι μπροστάρης, ξέρει από γεύσεις και φτιάχνει όμορφα πιάτα. Το μαγαζί σου ωραίο, διακοσμημένο φίνα, οι σερβιτόροι σου ευγενικοί και εσύ με το μούτρο κατεβασμένο και το “γεια” σου ούτε που ακούγεται, λες και το κάνεις όλο αυτό με το ζόρι. Μας χαλάς και εμάς τη διάθεση και θα το σκεφτούμε πολύ καλά να σου ξαναδώσουμε το μεροκάματό μας.
Πείτε μας την άποψη σας στα comments:
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου