![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
(Article in Greek & English)
Τιμή μας και καμάρι μας, που η αρχοντιά του, ο κορυφαίος, βραβευμένος με ένα αστέρι Michelin, chef Otto Wong Wai Ho, θα κατέβει στο νησί μας, για να μας μυήσει γαστριμαργικά με τα δημιουργικά του πιάτα στην κινεζική – καντονέζικη κουζίνα.
Ένας σεφ που εδώ και 20 χρόνια έχει αφήσει το στίγμα του σε πρωτοκλασάτα εστιατόρια του Hong Kong και στο Macau (11 χρόνια σε εστιατόρια με ένα μέχρι τρία αστέρια Michelin), ο οποίος την παρούσα στιγμή διαπρέπει, έχοντας στο πέτο του ένα αστέρι Michelin, στο εστιατόριο Pearl Dragon at Studio City Macau
Οι θέσεις για το 6 course dinner στο γαστρονομικό τετραήμερο μεταξύ 15 και 19 Μαΐου, στο κορυφαίο εστιατόριο Amber Dragon (City Of Dreams Mediterranean), εξαντλούνται με γοργούς ρυθμούς, γι’ αυτό κινήσου κι εσύ έγκαιρα.
Για κρατήσεις και πληροφορίες καλέστε στο:
+357 25 088888
(ARTICLE IN ENGLISH)
The award-winning Michelin-starred chef Otto Wong is coming to Cyprus for 4 nights of high Asian gastronomy.
It’s our honor and pride that the sophistication of the top-notch, Michelin-starred chef Otto Wong Wai Ho, will grace our island to enlighten us gastronomically with his creative dishes in Chinese-Cantonese cuisine.
A chef who has made his mark for 20 years in top restaurants in Hong Kong and Macau (11 years in restaurants with one to three Michelin stars), who currently excels, boasting a Michelin star at the Pearl Dragon restaurant at Studio City Macau.
Seats for the 6-course dinner during the gastronomic four-day event, between May 15 and 19 at the top restaurant Amber Dragon (City Of Dreams Mediterranean) are selling out fast, so make your move promptly.
For reservations and information, call:
+357 25 088888
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου