O Alpha Κύπρου παρουσιάζει ΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ του Jean Poiret σε μια ξεκαρδιστική απόδοση του Φώτη Γεωργίδη! Πρωταγωνιστούν: Μάριος Δημητρίου, Ανδρέας Τσέλεπος, Σοφοκλής Κασκαούνιας, Άννα Γιαγκιώζη, Βασίλης Χαραλάμπους, Ιωάννα Λαμπροπούλου, Φώτης Γεωργίδης, Έλενα Δημητρίου, Σοφοκλής Σοφοκλέους, Κωνσταντίνος Βασιλείου. Μια παράσταση που θα γεμίσει το φετινό μας καλοκαίρι με γκλίτερ, χρώμα και μουσική απο ένα λαμπερό, κωμικό καστ!
Απόδοση/ Σκηνοθεσία: Φώτης Γεωργίδης
Πρωταγωνιστούν: Μάριος Δημητρίου, Ανδρέας Τσέλεπος, Σοφοκλής Κασκαούνιας, Άννα Γιαγκιώζη, Βασίλης Χαραλάμπους, Ιωάννα Λαμπροπούλου, Φώτης Γεωργίδης, Έλενα Δημητρίου, Σοφοκλής Σοφοκλέους, Κωνσταντίνος Βασιλείου.
Χορευτές: Ραφαέλλα Γεωργίου, Χρήστος Χριστοφίδης
Χορογραφίες: Παύλος Λαζάρου
Σκηνογραφία: Έλενα Τερέπεη
Ενδυματολόγος: Λάκης Γενεθλής
Μακιγιάζ: Ηλίας Γεωργίου
Φροντιστήριο: Χριστιάνα Σολομώντος
Μετάφραση: Άντρια Τόλλα
Παραγωγή : ALPHA Κύπρου
Πού: ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ
Πότε: 06/06/2024 – 27/07/2024
Διάρκεια: 1.20 χωρίς διάλειμμα
Ηλικίες: 12+
Εισιτήρια: Γενική Είσοδος €18 | Μειωμένο Εισιτήριο €15 (Στρατιώτες, Πολύτεκνοι, ΑμεΑ, Συνταξιούχοι)
Αγορά εισιτηρίων από Soldoutticket.com
Πληροφορίες άρθρου από Soldoutticket.com
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου