Αν η αρμονία και η ευεξία, είναι για εσένα μέγα ζητούμενο, τότε και τα δυο τους είναι δεδομένα, στο Armonia Spa & Wellness, εντός του πολυτελούς, πεντάστερου Alion Hotel στην Αγία Νάπα.
Εσύ απλά, όπως πράξαμε κι εμείς, είτε είσαι θαμώνας, είτε όχι, του ξενοδοχείου, σήκωσε το ακουστικό και ενημερώσου από το ευγενέστατο και έμπειρο προσωπικού του Armonia Spa & Wellness, για όλα τα προγράμματα και θεραπείες, με έμφαση στα Aegli Well Being Facials, τα signature Aegli Body Infusions, τα Body treatments και φυσικά για τη μεγάλη γκάμα από προγράμματα Massage.
Τα όσα διθυραμβικά σχόλια είχαν φτάσει στα αυτιά μας για το Treasures of the Far East – Ayurvedic massage, επαληθεύτηκαν στο έπακρον, από το πρώτο μάλιστα λεπτό που δεχτήκαμε πάνω στο σώμα μας, τα έμπειρα χέρια των δυο θεραπευτριών του Armonia Spa & Wellness.
Μια θεραπεία ψυχής, σώματος και πνεύματος, που δικαιώνει και συνάμα δικαιολογεί όλους όσοι εμπιστεύονται το Ayurvedic massage, που έχει τις ρίζες του στην Ινδία και αποτελεί αναμφίβολα μια από τις αρχαιότερες θεραπείες.
Τα αρωματικά έλαια από τζίντζερ και σανταλόξυλο, αλλά και οι στοχευμένες κινήσεις με ρυθμικά, ανάλαφρα κτυπήματα, πιέσεις σε ζωτικά ενεργειακά σημεία του σώματος και το ινδικό μασάζ στο κεφάλι, συντέλεσαν στην απόλυτη χαλάρωση και ηρεμία.
Μια χαλάρωση, ψυχική και σωματική, που είχε βάθος και πλάτος, διάρκεια και ισχύ, προκαλώντας, πλέον και εμπειρικά, ευεξία και ανάταση. Μια εμπειρία που σίγουρα θα σημειώσω στα must give, δώρα στον εαυτό μου, αλλά και σε αυτούς που αγαπώ.
Debbie Fil
Alion Hotel
Armonia Spa Wellness
Κρυού Νερού 38, Αγία Νάπα, 5343
23 723925
23 722900
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου