![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Ναι καλά διαβάσατε! Το κορυφαίο Cap St Georges Hotel & Resort, εκτός από προορισμός χαλάρωσης, ψυχικής ηρεμίας και υψηλής γαστρονομίας, αποτελεί και προορισμό προετοιμασίας για αθλητικούς σκοπούς, με έμφαση από ότι μάθαμε στο ποδόσφαιρο.
Την παρούσα στιγμή βρίσκονται στο Resort οι Εθνικές Ομάδες Ποδοσφαίρου της Εσθονίας και της Σουηδίας, οι οποίες δηλώνουν ιδιαίτερα ευχαριστημένες από το όλο πακέτο που προσφέρει το πολυτελές θέρετρο της Πάφου.
Η ομάδα της Fine & Dine, μίλησε σήμερα με τον γενικό διευθυντή του Cap St Georges, Χάρη Γεωργίου, ζητώντας περισσότερες πληροφορίες για το τι έχει να προσφέρει το Resort, καθιστώντας το έτσι προσελκυστικό προορισμό για την προετοιμασία των Εθνικών Ομάδων.
Αυτό που μάθαμε μας χαροποίησε ιδιαίτερα, γιατί ενημερωθήκαμε ότι το θέρετρο διαθέτει δύο υπερσύγχρονα γήπεδα ποδοσφαίρου, τα οποία έχουν πάρει την έγκριση από την UEFA. Επίσης το θέρετρο έχει ετοιμάσει υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις προετοιμασιών ομάδων, συμπεριλαμβανομένων VIP lounge, τελευταίας τεχνολογίας, γυμναστήριο και χώρους αποδυτηρίων.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου