![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Σημείωσέ το με κεφαλαία γράμματα στο σημειωματάριο του κινητού σου. Παλαιχώρι, 14 Οκτωβρίου στις 17.00, μπαίνεις και εσύ στη μεγάλη παρέα που θα συναντηθεί στο Κοινοτικό Πάρκο Λειβαδερό.Τα τοπικά προϊόντα θα έχουν την τιμητική τους, ο σεφ Χρίστος Χριστοδούλου θα τα απογειώσει στις pop up κουζίνες του και εσύ θα γίνεις γευσιγνώστης.
Πάρε μαζί σου μια επαναχρησιμοποιούμενη τσαντούλα, γιατί θα σου χρειαστεί σαν δεις τις παραδοσιακές εδώδιμες πραμάτειες και τα χειροτεχνήματα της αγοράς που θα στηθεί για αυτό τον σκοπό. Φύλαξε την όρεξή σου γιατί το 3ο street food festival Παλαιχωρίου, θα είναι πολύ δελεαστικό με παραδοσιακά και όχι μόνο πιάτα και ποτά, που θα τα χαρείς με τους αγαπημένους σου φίλους και συγγενείς.
Φεστιβάλ χωρίς τραγούδι και χορό, δεν γίνεται, για αυτό η Βάσω Νικολή και η ομάδα της θα αναλάβει το μουσικό κομμάτι, ενώ το Σωματείο Αγίου Μάμα Ξυλιάτου, θα σε καταπλήξει για ακόμη μια φορά με τις χορευτικές του φιγούρες.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου