![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Μιλάνε, δε λες τίποτα! Παραμιλάνε και δεν έχουν κι άδικο. Άμα έχεις απαιτήσεις και ξέρεις τι ζητάς, τότε θες ποιότητα στο κρέας, να είναι καλά σιτεμένο, να είναι εκ του φυσικού του αρωματικό και να είναι ορθά ψημένο.
Professional photos by AdMarketing
Ροδοκοκκινισμένο απ’ έξω με κρούστα από αλάτι προέλευσης και λίγο πιπέρι φρεσκοαλεσμένο και η καρδιά του να είναι ζουμερή. Να έχει εξαίρετη κατανομή λίπους, να είναι ζουμερό και φυσικά να είναι τρυφερό στο δάγκωμα, χωρίς να δυσκολεύει υπέρμετρα τους μασητήρες.
Professional photos by AdMarketing
Αυτά, τα ζητούμενά σου, είναι τα δεδομένα στο Jasmine Gastrobar. Μια μεγάλη γκάμα από βοδινές κοπές περιμένει τον κάθε επισκέπτη που επιθυμεί να απολαύσει εκλεκτά κρέατα από τις καλύτερες φάρμες του κόσμου, ψημένα στη σχάρα, σύμφωνα με τα θέλω και τις αρεσκείες του κάθε επαναλαμβανόμενου και καινούριου πελάτη.
Professional photos by AdMarketing
Black Angus βοδινά φιλέτα και ribeye, Wagyu, εκλεκτά value for money κρεατικά από τις καλύτερες φάρμες του κόσμου, επιλεγμένα Creekstone βοδινά φιλέτα, παρεΐστικα Tomahawk και Porterhouse ως επιλογές special πιάτων ημέρας, αλλά και ιβηρικά secreto και κοτολέτες, αποτελούν μόνο ένα μέρος της γκάμας του εστιατορίου.
Professional photos by AdMarketing
Στην όλη εξίσωση, μπαίνουν φυσικά τα καλοφτιαγμένα συνοδευτικά, οι χειροποίητες σάλτσες, η εξαίρετη λίστα κρασιών και η μεγάλη αγάπη των ιδιοκτήτων, της ομάδας των σεφ, αλλά και του διευθυντή και του προσωπικού εξυπηρέτησης που προσθέτουν πολλούς, μα πολλούς πόντους στο όλο, Jasmine Gastrobar Steak Experience.
Αρχιεπισκόπου Μακαρίου Γ’ 310, Λακατάμεια, 2313
96 616161
Professional photos by AdMarketing
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου