![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Το Moondog’s, το πολυβραβευμένο Bar & Grill γιορτάζει τα δεκάχρονά του με ένα τρόπο πολύ πρωτοπόρο. Χαρίζει σε όλους εμάς άφθονες ραδιοφωνικές ώρες, μέσω του πρώτου online pub music radio που θα βρίσκεται εντός της pub. Το εναρκτήριο ραδιοφωνικό λάκτισμα θα δοθεί την Παρασκευή 29.9.23 στις 19.00, με πρώτους να κρατάνε τα μικρόφωνα τον Μέμνων Σωτηρέλλη και την Χριστίνα Μαρούχου.
Αυτούσια η ανακοίνωση του Moondog’s
29/9 ξεκινάει το πρώτο online pub music radio
Μεγάλο party στο Moondog’s Bar & Grill, την Παρασκευή 29/9, στις 19:00, για την έναρξη του πρώτου online pub music radio.
Παρουσιάζουν
Μέμνων Σωτηρέλης και Χριστίνα Μαρούχου
Μουσική με τον Honston G
Από την πρώτη μέρα της δημιουργίας του Moondog’s Bar & Grill ο στόχος ήταν η απόλυτη εμπειρία του επισκέπτη μας. Αυτό στηρίχθηκε σε 3 πυλώνες. Το καλό φαγητό με την μεγαλύτερη ποικιλία σε μπύρες, την πληθώρα μετάδοση αθλητικών αγώνων και την μοναδική μουσική εμπειρία. Κι’ όλα αυτά με την αφοσίωση στο να τα προσφέρουμε στο απόλυτο.
To Moondog’s Radio είναι το καινούριο μέλος της οικογένειας του Moondog’s Bar & Grill και έρχεται για να φέρει κοντά σας το pub music 24/7. Με κύρια βάση τη rock, blues και jazz μουσική προσφέρουμε ένα μοναδικό playlist με mainstream κομμάτια αλλά και σπάνια που μόνο οι λίγοι και ψαγμένοι γνωρίζουν.
Στα 10 χρόνια λειτουργίας μας, επενδύσαμε στην ακουστική χώρου ώστε η εμπειρία σας να είναι στα επιθυμητά επίπεδα, δώσαμε βήμα σε πάνω από 50 local bands και DJs αλλά συγχρόνως προσφέραμε μοναδικές εμπειρίες σε πάνω από 20 άτομα να βιώσουν συναυλίες στο εξωτερικό. Δημιουργήσαμε το δικό μας τραγούδι το “I’m a Moondog’s Child” και σύντομα κυκλοφορεί και το δεύτερό μας τραγούδι.
Φέτος με την ευκαιρία των 10 χρόνων μας, αποφασίσαμε να προχωρήσουμε στο επόμενο στάδιο. Στη δημιουργία του πρώτου pub online radio! H αγαπημένη σας μουσική του Moondog’s θα είναι στη διάθεσή σας 24/7! Στο σπίτι, στη δουλειά, στο αυτοκίνητο, στις μαζώξεις, στις εκδρομές.
Και επειδή πάντα ότι κάνουμε, θέλουμε να το κάνουμε στον απόλυτο βαθμό, το Moondog’s Radio θα περιλαμβάνει και εκπομπές. Εκπομπές που πρεσβεύουν το DNA του Moondog’s. Μουσικές, αθλητικές αλλά και φαγητού. Συγχρόνως πολλοί διαγωνισμοί και μοναδικές εμπειρίες θα εμπλουτίζουν συχνά το πρόγραμμά μας.
Μείνετε συντονισμένοι μαζί μας για ένα μοναδικό μουσικό ταξίδι.
Το Moondog’s Radio είναι διαθέσιμο στο – E-radio – https://bit.ly/moondogs_eradio και φυσικά στην ιστοσελίδα μας www.moondogs.com.cy
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου