![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης επιστρέφει μετά από χρόνια στο Θέατρο Ριάλτο για δύο συναυλίες. Μαζί του συμπράττουν επί σκηνής για πρώτη φορά τρεις Κύπριοι μουσικοί, δίνοντας έτσι στα τραγούδια μια καινούρια προσέγγιση μέσα από τους ήχους εγχόρδων, κρουστών και ηλεκτρονικών οργάνων.
Με διαφορετικές ενορχηστρώσεις και ηλεκτρονικό ήχο, το πρόγραμμα χαρακτηρίζεται από στιγμές μεγάλης έντασης και συγκίνησης, αλλά και τη χαρά αυτής της συνάντησης, την επικοινωνία των μουσικών τόσο μεταξύ τους όσο και με το κοινό, την ελευθερία του αυτοσχεδιασμού και τη συνύπαρξη διαφορετικών μουσικών κόσμων.
Μάριος Τακούσιης: πλήκτρα, ηλεκτρονικά
Λευτέρης Μουμτζής: μπάσο, ηλεκτρονικά
Γιάννης Κουτής: ούτι, κιθάρα, κρουστά
Αλκίνοος Ιωαννίδης: φωνή, κιθάρα, ηλεκτρονικά
Ηχοληψία: Βαγγέλης Λάππας – Βασίλης Δρούγκας
Σχεδιασμός Φωτισμών: Σεσίλια Τσελεπίδη
Παραγωγή: Roll Out Vision Services
Εισιτήρια: €30 /25
Πού: Θέατρο Ριάλτο, Λεμεσός
Πότε: 28 Ιανουαρίου & 29 Ιανουαρίου
Ώρα: 20:30
Διάρκεια: 100΄
Αγόρασε εισιτήρια εδώ
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου