Σημέρα γιορτάζεις! Στόχος είναι να γιορτάζεις και να χαίρεσαι που είσαι γυναίκα, μάνα, σύντροφος, κόρη, εργαζόμενη…κάθε μέρα του χρόνου. Ζήσε κι αυτή τη μέρα σου όμορφα με αυτούς που αγαπάς, που σε αγαπούν, που σε σέβονται και σε αποδέχονται.
Φρόντισε να αφήσεις το όμορφο στίγμα σου σε ό,τι αγγίζεις και σε ό,τι κάνεις, με αυτοπεποίθηση, δυναμισμό και θάρρος, γιατί σου αξίζει αυτό που κάνεις, αυτό που είσαι, γιατί πάνω απ’ όλα είσαι μοναδική. Είσαι η γυναίκα της ζωής μας!
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου