Το παραδοσιακό γλυκοπωλείο, Μελίρρυτον, που σε γλυκαίνει τόσα χρόνια με τα παραδοσιακά του γλυκά, μπαίνει δυναμικά και στον χώρο της εστίασης. Το ξεκίνημα θα γίνει από το μαγαζί στο Πλατύ Αγλαντζιάς, με μια πολυσυλλεκτική κάρτα, που σε προσκαλεί με τις brunch και προγευματικές της επιλογές, αλλά και με άλλες τόσες για ένα ολοκληρωμένο lunch ή dinner.
Η εδεσματολογική κάρτα, φέρει την υπογραφή του πολυτάλαντου σεφ Χαράλαμπου Χαράλαμπους, η οποία υπόσχεται να μας εντυπωσιάσει με άφθονες δημιουργικές σαλάτες, ορεκτικά, ζυμαρικά και ριζότο, μπέργκερς για πολλούς αποδέκτες, αλλά και ψαγμένα σάντουιτς, pancakes και παρεΐστικα πλάτερς
Κυρηνείας, Αγλαντζιά, 2113
22 320332
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου