![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Πανασιατικό, με τα όλα του, σε ταξιδεύει στην Άπω Ανατολή εδώ και χρόνια, προσφέροντάς σου αυθεντική κινεζική κουζίνα, ινδική με βούλα και υπογραφή και μια γκάμα από καλοφτιαγμένα sushi, για όλους τους ουρανίσκους.
Η αφ΄ υψηλού θέα από τον κυκλωμένο με γυάλινους τοίχους, εσωτερικό του χώρο και βεράντα, από τις καλύτερες που έχει να προσφέρει η πρωτεύουσα, θα αποζημιώσει και τον πιο απαιτητικό της παρέας.
Στα συν η άψογη εξυπηρέτηση από την διευθύντρια Κούλλα και την εδώ και πολλά χρόνια ομάδα της, που θα φροντίσουν όλοι μαζί να σε φιλοξενήσουν σαν στο σπίτι τους.
Η λίστα με τα κρασιά, θα συμπληρώσει με τον καλύτερο τρόπο τις γαστρονομικές σου επιλογές, από τις οποίες οπωσδήποτε πρέπει να επιλέξεις την τριλογία από Philadelphia, California και Ebi Tempura sushi rolls, το λατρεμένο της παρέας μας, αλατοπιπεράτο καλαμάρι και τα χειροποίητα spring rolls.
Πάπια σε πιτούλες με λαχανικά και hoisin sauce, ίσον Montparnasse, μα επιβάλλεται να πεις και άλλα “ναι“ στο κλασικό κι αγαπημένο sweet and sour chicken, στο best selling, βοδινό με black bean sauce και στις τραγανές γαρίδες με oyster sauce.
Δεν αντισταθήκαμε ούτε αυτή τη φορά, στο ψητό ινδικό chicken tikka και στο ομόλογό του, νοτισμένο με πλούσια σάλτσα, chicken tikka Masala, πλαισιωμένα με αριστοτεχνικά φτιαγμένες πίτες naan.
Ακόμη ένας λόγος για να ανέβεις τον λόφο του Montparnasse, είναι φυσικά και τα τηγανιτά του μήλα και μπανάνες, συνοδευμένα με παγωτό βανίλια.
Λεωφόρος Ακροπόλεως 1, Έγκωμη
22 357171
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου