![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Σε μια κυκλαδίτικη αυλή στη Μύκονο, από αυτές που όταν περνάς, σταματάς υποχρεωτικά, την δείχνεις με περηφάνια στους φίλους και την φωτογραφίζεις ασταμάτητα, προσγειώθηκε το Nolan.
O αγαπητός σε όλους Ελληνοϊάπωνας celebrity chef Σωτήρης Κοντιζάς, έβαλε το στίγμα του και στα Ματογιάννια, προσφέροντας με χαλαρή διάθεση και ψαγμένο ταμπεραμέντο, τις γεύσεις που έχουμε όλοι αγαπήσει εδώ και 7 χρόνια στο πρωτότοκό του μαγαζί.
Ελλάδα και Ιαπωνία πρωτοστατούν στην αυλή με τις λευκές βουκαμβίλιες, τα γιασεμιά και τα γεράνια, συμπαραστατούμενα από μια επιλεγμένη λίστα από κρασιά, καμπανίτες και κοκτέιλς που γίνονται ένα με τα γαστρονομικά του αριστουργήματα.
Ψωμάκια στον ατμό με χοιρινά μάγουλα, soba noodles με σολομό, καμένα λάχανα και κουνουπίδι, σεβίτσε ταξιδιάρικα και όχι μόνο, τα πιάτα που κι εσύ θα επιλέξεις. Η κράτηση τραπεζιού αρκετές μέρες πριν, συνιστάται ανεπιφύλακτα.
Καλογερά 25, Χώρα Μυκόνου
+30 693 650 2168
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου