Το Καλοκαίρι στο Wolfgang’s Steakhouse Limassol μυρίζει θάλασσα
με ένα άκρως εντυπωσιακό θαλασσινό μενού. Το Wolfgang’s Steakhouse Limassol, υποδέχεται την πιο ζεστή εποχή του χρόνου, μεταφέροντας στην κυριολεξία τη Μεσόγειο στο πιάτο μας.
Με την υπογραφή του σεφ του εστιατορίου, το “The Raw Bar Selection” του Wolfgang’s Steakhouse Limassol προτείνει δροσιστικούς γευστικούς συνδυασμούς με πρωταγωνιστή το ψάρι και τα θαλασσινά, στη βάση πάντοτε της εποχικότητας της πρώτης ύλης.
Φινετσάτα και εμπνευσμένα πιάτα, κομψές και τολμηρές προτάσεις, σε συνδυασμό με υπέροχες γεύσεις και αρώματα, υπόσχονται να συναρπάσουν, ικανοποιώντας ακόμα και τους πιο απαιτητικούς ουρανίσκους.
Το έναυσμα για μια ανεπανάληπτη γευστική εμπειρία δίνει μια πλειάδα επιλογών από ολόφρεσκα στρείδια, σερβιρισμένα με επιλεγμένα λαχανικά και μπαχαρικά.
Το ακαταμάχητο χαβιάρι Belunga και Oscietra, το χταπόδι καρπάτσιο με Salmon Roe και κόκκινα κρεμμύδια, το ταρτάρ σολομού με αβοκάντο και τζίντζερ, ο τόνος crudo, καθώς και η σαλάτα με αστακό και καβούρια αποτελούν μόνο κάποιες από τις πιο απολαυστικές επιλογές.
Σήμα κατατεθέν, ο πύργος θαλασσινών για δύο ή τέσσερα άτομα, ο οποίος συνδυάζει όλες τις πιο πάνω δροσιστικές προτάσεις.
Τα ακαταμάχητα ψημένα χτένια με wakame και χαβιάρι, οι αγαπημένες γαρίδες Jumbo σερβιρισμένες με πάστα από λαχανικά, το καβούρι Αλάσκας μαγειρεμένο με αρωματικό βούτυρο και η αστακομακαρονάδα με λιγκουίνι και σάλτσα bisque, έρχονται να συμπληρώσουν το ακαταμάχητο μενού του εστιατορίου.
Το γευστικό ταξίδι απογειώνουν τα εκλεκτά κρασιά από την βραβευμένη κάβα του εστιατορίου, συμπληρώνοντας την ανεπανάληπτη γαστριμαργική ανάμνηση στο Wolfgang’s Steakhouse Limassol.
INFO: Wolfgang’s Steakhouse Limassol | Λεωφόρος Αμαθούντος 6, Μουτταγιάκα
Τ: 25 944 004 | W: www.wolfgangssteakhouse.com.cy
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου