![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Τα συστατικά επιτυχίας του, τέσσερα, μα στην τελική όλα συνηγορούν στη δικιά σου ευτυχία. Joy, Peace, Calm, Love. Ένα κοκτέιλ ευτυχίας, που ξεκινά μόλις πατήσεις το πόδι σου στο κέντρο ευεξίας και ηρεμίας του ALMYRASPA στο ξενοδοχείο Almyra στην Πάφο.
Η ομάδα των πολύπειρων θεραπευτριών θα σε παραλάβει από την είσοδο και θα σε μυήσει στον μαγικό κόσμο της ευεξίας, προτείνοντάς σου ποικίλες θεραπείες, μασάζ σώματος και περιποιήσεις προσώπου, που συναντούν τις δικές σου ανάγκες και προτεραιότητες.
Δικιά μας προτεραιότητα να απολαύσουμε ένα χαλαρωτικό μασάζ, το οποίο έγινε στα δικά μας μέτρα και σύμφωνα με τον βαθμό πίεσης στο σώμα που εμείς σημειώσαμε στο ερωτηματολόγιο που μας δόθηκε.
Αφού οσφρανθήκαμε τις διάφορες προτάσεις αιθέριων ελαίων από την μεγάλη γκάμα των Kalmar signature treatments, επιλέξαμε αυτή που απευθυνόταν στα δικά μας γούστα και διάθεση και αμέσως οδηγηθήκαμε σε μια από τις ευρύχωρες spa suites, με αφ’ υψηλού θέα τη γαλάζια θάλασσα, την πράσινη όαση του ξενοδοχείου, με επίκεντρο τον εμβληματικό, πλατύφυλλο αιωνόβιο φίκο του ALMYRASPA.
Άριστη θερμοκρασία χώρου, μουσική χαλαρωτική, αναπαυτικό κρεβάτι θεραπείας, τα πρώτα big plus. Άριστα φυσικά για τον επαγγελματισμό, την ευγένεια, την άρτια κατάρτιση, τη διακριτικότητα και την τήρηση όλων των συντεταγμένων ασφάλειας και υγείας από την θεραπεύτριά μας, που με στοχευμένες και επιδέξιες κινήσεις πάνω από κάθε μυ του σώματος, έφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Ενενήντα λεπτά αναζωογόνησης σώματος, ψυχής και πνεύματος, που “ναι” είναι αρκετά για να ανακουφίσουν την κούραση και την ένταση μιας ολόκληρης βδομάδας. Ένα δώρο που οφείλουμε να κάνουμε κάθε τόσο στον εαυτό μας, γιατί πραγματικά, μας αξίζει. Χαρά, γαλήνη, ηρεμία και αγάπη. Τέσσερα συστατικά που πήρα μαζί μου φεύγοντας, που μου είναι και τα τέσσερα, άκρως απαραίτητα.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου