![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Άμα πας μια φορά, θα ξαναπάς και θα ξαναπάς. Οι λόγοι πολλοί, αλλά σου γράφω αυτούς που κατάταξε στις πρώτες θέσεις η ομάδα της Fine & Fine που πήγε για brunch χθες κι έμεινε ώρα πολλή για να δοκιμάσει και το lunch:
Vibe
Ο χώρος έχει τη δικιά του ιστορία, έχει και το δικό του μοναδικό vibe. Έχει τον κόσμο του, που είναι πρώτα απ’ όλα ψαγμένος και επιλεκτικός και επιζητεί την ποιότητα και την καλαισθησία.
Ατμόσφαιρα
Στην εξίσωση, βάλε τους ντιζαϊνάτους χώρους του ξενοδοχείου, την επιλεγμένη μουσική, το αναμμένο τζάκι που φορτώνεται συνεχώς ξύλα για να σε ζεσταίνει από όλες τις απόψεις, αλλά βάλε και το πλούσιο πράσινο που τα “λέει” όμορφα με το γαλάζιο των περιμετρικών πισινών.
Καθαριότητα
Σπάνια βάζουμε τόσο υψηλή βαθμολογία στον τομέα “καθαριότητα”, είτε αυτό αφορά το δωμάτιο και τους κοινόχρηστους χώρους, είτε τις τουαλέτες και τις σάλες εστίασης
Οι άνθρωποί του
Ε’ οι άνθρωποί του είναι αυτοί που το στηρίζουν, που το προσδιορίζουν και που στέκονται δίπλα σου ως και όχι σαν, πραγματικοί οικοδεσπότες. Μιλάμε φυσικά για τους ίδιους τους ιδιοκτήτες και τα παιδιά τους.
Βραβευμένη γαστρονομία
Τι να περιμένεις από ένα βραβευμένο για το φαγητό του χώρο, του οποίου ηγείται ένα πολυβραβευμένος σεφ, ο Chris Theofanous. Οι προσδοκίες υψηλές, οι επιλογές αρκετές, νόστιμες, φτιαγμένες με αγάπη, αλλά και με πρωτοκλασάτα υλικά.
Δοκίμασε οπωσδήποτε το bowl με acai και μούρα, το χειροποίητο προζυμένιο ψωμί με μανιτάρια, αυγό ποσέ και κρεμώδη πράσα, αλλά και την σαλάτα με σπανάκι, παρμεζάνα, καρύδια και βινεγκρέτ τρούφας.
Τα δημιουργικά σπαράγγια με αυγό ποσέ, νιόκι και κρέμα α λα καρμπονάρα, είναι must, ενώ το απόλυτο must είναι το τρυφερό ribeye, με veal jus, ποικιλία μανιταριών και μπροκολίνι.
Alasia Boutique Hotel
Χαϊδαρίου 6, Λεμεσός, 3020
25 332000
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου