![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Το μόνο σίγουρο, είναι ότι πρέπει να κινηθείς γοργά, γιατί με το που μάθαμε κι εμείς για το πολυαναμενόμενο, value for money, ρεβεγιόν που έχει προγραμματίσει η ομάδα του boutique ξενοδοχείου, πήραμε τηλέφωνο για να πάρουμε όλες τις πληροφορίες.
Λοιπόν, εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις, είναι να φορέσεις τα όμορφα σου ρουχαλάκια, την πιο καλή σου διάθεση και να πάρεις θέση σε ένα από τα πανέμορφα τραπέζια του εστιατορίου. Mόλις ανοίξει ο μπουφές κατά τις 22.00, ετοιμάσου να γευτείς μια μεγάλη γκάμα από πλουσιοπάροχα φαγητά, με έμφαση τόσο στην Κύπρο και στη Μεσόγειο, όσο και από το παγκόσμιο γαστρονομικό στερέωμα.
Ψαγμένες αλοιφές και βουτήματα, 6+1 δημιουργικές σαλάτες για όλους τους ουρανίσκους, κυρίως πιάτα με άποψη και γευστική ταυτότητα, live cooking με συντελεστές το ριζότο και το black angus βοδινό φιλέτο, αλλά και φρεσκοψημένη κυπριακή σούβλα, αρτυσμένη με πολλή αγάπη, αλλά και με βότανα από τους κήπους του Aelia.
Ρεβεγιόν χωρίς τραγούδι, γίνεται; Έ όχι δε γίνεται, γι΄αυτό βάλε στο όλο πακέτο και τη ζωντανή μουσική, αλλά και τη μεγάλη ποικιλία από γλυκοαλχημιστικούς πειρασμούς που θα ετοιμάσουν για εσένα και την παρέα σου, οι σεφ του ξενοδοχείου. Όσο για την τιμή, σε ενημερώνω ότι την έχουμε διπλοτσεκάρει και “ναι” είναι στα €44 το άτομο.
Μια τιμή που σαφώς μας κάνει, χωρίς ενδοιασμό να δηλώσουμε, ότι αποτελεί μια από τις πιο value for money προτάσεις για ρεβεγιόν που έχει μέχρι σήμερα φτάσει στα χέρια μας. Έχουμε επίσης ενημερωθεί, ότι θα τηρηθεί αυστηρά η σειρά προτεραιότητας όσο αφορά τις κρατήσεις.
Aelia Wellness Retreat
Γρηγορίου Αυξεντίου 150, Αναλυόντας, 2641
22 015590
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου