![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Ο τυχερός γαστριμαργικός σου αριθμός, σε διαβεβαιώ ότι είναι το 13. Γι’ αυτό, πάρε την παρέα σου, μπείτε με το δεξί στο ολοκαίνουριο και απείρως εντυπωσιακό Nyx Limassol Hotel και πάτησε στον ανελκυστήρα τον αριθμό 13.
Σαν βγεις, σε διαβεβαιώ ότι θα θες λίγα δεύτερα να αποτυπώσεις τα συγκλονιστικά, αφ’ υψηλού γαλάζια πλάνα, τους a la Dubai ουρανοξύστες και ολάκερη την πόλη της Λεμεσού να ανηφορίζει μέχρι και τους πρόποδες της οροσειράς του Τροόδους.
Η εντυπωσιακή πισίνα του 13ου, θα κλέψει κι αυτή άφθονα φωτογραφικά κλικ, όπως και τα gyoza κοτόπουλου και γαρίδας, τα ολόφρεσκα edamame, το seabass ceviche με amarillo peppers και η σαλάτα με φιλετάκια πάπιας, φυλλώδη λαχανικά passion fruit και cashews, εμπλουτισμένα όλα με hoisin sauce.
Τα chopsticks ανά χείρας για να αρπάξεις κι εσύ, σαν και του λόγου μας το μερίδιό σου από το sashimi τόνου με yuzu soya sauce, αλλά και το Shrimp tempura sushi roll με αβοκάντο και eel sauce, που φέρουν την υπογραφή του executive chef του ξενοδοχείου Χριστάκη Αχιλλέως.
Τα κοκτέιλς του Bar manager & Mixologist Παναγιώτη Αγγλογάλου στο Mizu Mazu, να ξέρεις ότι έχουν άλλο αέρα, ιδίως αν επιλέξεις το ισορροπημένο Apollo ή το με αναφορές στην χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου, Sake Smash, που τα βρήκαν υπέροχα και με τις δυο γλυκοαλχημείες μας, το chocolate pistachio με toffee cream και το exotic tapioca, δομημένο με πέρλες ταπιόκα, εξωτικό μάνγκο και passion fruit, που δένονται όλα με αρωματική κρέμα από καρύδα. Συστήνεται ιδιαίτερα η κράτηση τραπεζιού, αρκετές μέρες πριν.
Nyx Limassol Hotel
Οδός Ανεξαρτησίας και Χριστόδουλου Σώζου, γωνία, Λεμεσός
25 371 111
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου