![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Τα Σπήλια θα πρωταγωνιστήσουν και πάλι στην καθιερωμένη Γιορτή του Μανιταριού, το Σάββατο και την Κυριακή 30/9/23 και 1/10/23, αντίστοιχα. Η Γιορτή του Μανιταριού διοργανώνεται στα Σπήλια από το 2018 και η Kyriakides Mushrooms ανταποκρίθηκε απευθείας στην πρόσκληση της κοινότητας για συμμετοχή.
Έκτοτε η κοινότητα και η Kyriakides Mushrooms συνδιοργανώνουν την εκδήλωση, η οποία και αποτελεί έναν τεράστιο εορτασμό για τους λάτρεις της φύσης αλλά και για τα παιδιά.
Σας προσκαλούν λοιπόν να συμμετάσχετε σε αυτή την εξαιρετική γιορτή των μανιταριών, όπου «τιμούνται» όλα τα μανιτάρια που τόσο απλόχερα δίνει η φύση, αλλά και μανιτάρια καλλιέργειας, τα οποία ο κόσμος έχει τη χαρά να γεύεται ολόφρεσκα σε λίγες μόλις ώρες από τη συγκομιδή τους.
Στην περσινή Γιορτή Μανιταριού η κοινότητα Σπηλιών, ο Σύνδεσμος Αρχιμαγείρων Κύπρου και η Kyriakides Mushrooms κατασκεύασαν το μεγαλύτερο τηγάνι που έχει δει ποτέ κανείς με διάμετρο 4 μέτρων! Το τηγάνι τοποθετήθηκε στην πλατεία της Γιορτής και χρησιμοποιήθηκε για την κατάρριψη του Παγκοσμίου Ρεκόρ για τη μεγαλύτερη τηγανιά σοτέ μανιταριών με συνολικό βάρος τα 1210 Kg.
Φέτος, μαζί με τους καταπληκτικούς σεφ από τον Σύνδεσμο Αρχιμαγείρων Κύπρου, το τεράστιο τηγάνι θα πάρει και πάλι τη θέση του πρωταγωνιστή στη γιορτή για να μαγειρευτεί με πολλή αγάπη ένα τεράστιο κριθαρώτο μανιταριών!
Όλα τα έσοδα από τις πωλήσεις του πιάτου αυτού θα δοθούν στο Κέντρο Προληπτικής Παιδιατρικής «Αμερίκος Αργυρίου» αλλά και στον Σύνδεσμο «Μοναδικά Χαμόγελα», για να βοηθήσουν τους συνανθρώπους μας με σπάνιες παθήσεις.
Κοινότητα Σπήλια
Σάββατο 30/9 (12.00 – 20.00)
Κυριακή 1/10/23 (11.00 – 19.00)
Mushroom Festival website
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου