![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Πειρασμός, δεν λέει τίποτα. Το Γλυκοπωλείο Το Αϊβαλιώτικο στον Άγιο Δομετίο (παραπλεύρως Ταβερνείου το Ιστορικόν) που έβαλε πολύ ψηλά τον πήχη των γλυκών του αλχημειών από την πρώτη κιόλας μέρα, μάς έχει ετοιμάσει παρεΐστικα ταψάκια, που πάνε παντού.
Ταψάκια για μικρές και πιο μεγάλες παρέες και οικογένειες, σε δυο διαστάσεις (26cm X 29cm και 32cm X 22cm) γεμάτα με κριτσανιστό, κρεμώδες γαλακτομπούρεκο, παραδοσιακό σιάμαλι, κανταΐφι για πολύ απαιτητικούς και ένα εκμέκ πολίτικο, που ξυπνά μνήμες.
Όχι δεν σταματάμε εδώ, γιατί οι ζαχαροπλάστες του Αϊβαλιώτικου, φτιάχνουν για εσένα και όλους σου τους συναδέλφους που χρωστάς κέρασμα, άλλα τόσα ταψάκια με ολόφρεσκο, νηστίσιμο χαλβά, πιο καλό απ’ της μαμάς σου, πορτοκαλόπιτα για βράβευση και σοκολατόπιτα vegan, γευστική και απολαυστική.
……Και τούρτες στο Αϊβαλιώτικο
Ναι ….. και τούρτες στο Αϊβαλιώτικο. Της ζητούσες τόσο καιρό από τον Φιλόκυπρο για να γιορτάσεις τα γενέθλιά σου στο Ταβερνείο το Ιστορικόν κι αυτός που δε χαλά χατίρι σε κανένα, τις έβαλε κι αυτές στη βιτρίνα του.
Σοκολατίνα ή με κρέμα πατισερί και φρούτα, αλλά και πιστάτσιο ή τάρτα cheesecake, οι επιλογές που θα γλυκάνουν όλους σου τους φίλους, σε κάθε όμορφη περίσταση της ζωής τους. Αν οι καλεσμένοι σου είναι αρκετοί, τότε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να σηκώσεις το ακουστικό και να παραγγείλεις το μέγεθος και την ποικιλία που επιθυμείς.
Κολοκοτρώνη 49, Άγιος Δομέτιος (παραπλεύρως Ταβερνείου το Ιστορικόν)
22 315345
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου