![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Το Moondog’s δεν θέλει και πολλές συστάσεις. Είναι εδώ και 10 plus χρόνια η αδιαπραγμάτευτη πρεσβεία του ζύθου, του φαγητού για όλα τα γούστα, της καλής μουσικής και των ζωντανών προβολών αθλητικών και όχι μόνο εκδηλώσεων.
Η έμφαση του στο ουίσκι, τα τελευταία χρόνια, κέρδισε ακόμη περισσότερους λάτρεις τους είδους, ενώ άπειρους πόντους κέρδισε γιατί έγινε και το πρώτο μαγαζί που διαθέτει τον δικό του ραδιοσταθμό, το Moondog’s Radio.
Η νέα του κάρτα φαγητών, μάς κέντρισε το ενδιαφέρον, για αυτό μαζευτήκαμε η παρέα εκεί, ασπρίζοντας αρχικά τα χείλη μας με τον πλούσιο αφρό της Uiltze Bird of Prey IPA μπύρας που μας πρότεινε ο ιδιοκτήτης και μεγάλος expert της μπύρας, Μάριος Κυπριανού.
Κάνουμε αρχή με δροσερή Tuna Poke Bowl Salad με μαριναρισμένο τόνο, φύκια γουακάμε και τζίντζερ, αλλά και απολαμβάνουμε τις σφαιροκροκέτες τριών τυριών με σπιτική σάλτσα τσίλι, παρέα με την κορυφαία σε επίγευση Amager Bryghus Todd The Axe Man μπύρα, που σίγουρα σου την προτείνω ανεπιφύλακτα.
Τα prawn tacos με γουακαμόλε δεν άργησαν να εμφανιστούν, μα ούτε καθυστέρησαν να φτάσουν στο τραπέζι μας τα μαριναρισμένα σε IPA μπύρα, χοιρινά μπριζολάκια, συνδυασμένα από το Μάριο με καστανόχρωμη Uiltze Bird Dr Raptor μπύρα που σίγουρα θα τη ζητήσω και την επόμενη φορά.
Μια μπύρα που έγινε ένα και με το Truffle burger των 240g που και πάλι εντυπωσιάσε γευστικά όλη την ομάδα.
Ο επίλογος γράφτηκε με τη νεοαφιχθείσα vegan μηλόπιτα, που άρεσε πολύ σε όλη την ομάδα της Fine & Dine, αλλά και με μεγάλων διαστάσεων Ferrero Rocher Brownie που συνδυάστηκε αρμονικά, με αιθέρια Two Chefs Brewing – White Mamba wietbier.
Μυκηνών 7, Λευκωσία, 1065
70 006300
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου