![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Τα γαστριμαργικά νέα έχουν κυκλοφορήσει. Τα ακούσαμε κι εμείς κι απλά τα επιβεβαιώνουμε πανηγυρικά. Η ομάδα των σεφ και των ιδιοκτητών του Jasmine Gastrobar στην Λακατάμεια, μάς ετοιμάζει ένα μενού για πολύ απαιτητικούς γαστρονόμους, που από ότι μάθαμε ανεβάζει πολύ ψηλά τον πήχη εστίασης.
Ο καταξιωμένος chef MD Dilbani και η μπριγάδα του έχουν χρησιμοποιήσει για ακόμη μια φορά τα δημιουργικά τους πινέλα, έχοντας στη διάθεσή τους την αριστεία των πρώτων υλών για να μας φτιάξουν παρεΐστικα πιάτα για όλα τα γούστα και όλες τις διατροφοδιαιτητικές απαιτήσεις.
Ταρτάρ σολομού και τόνου με μίριν, ribeye yakitori, iberico secreto με χειροποίητο τεριγιάκι σος, κροκέτες καλαμάρι – chipirones croquettes, bon bon άγριων μανιταριών, αλλά και tacos με σπιτικά φαλάφελ, μόνο κάποια από τα adds στο πολυσυλλεκτικό μενού.
Εκπλήξεων συνέχεια και με τις βοδινές κοπές από επώνυμες αμερικανικές φάρμες αιχμής, όπως την Creekstone, αλλά και με μια μεγάλη γκάμα από καλοφτιαγμένα sushi που θα λατρέψουν απίστευτα οι θιασώτες του είδους.
Η αρτιότητα του chef MD Dilbani στη ζαχαροπλαστική, μεγάλη, για αυτό προετοιμάσου να γλυκαθείς δημιουργικά, με τον ευγενέστατο διευθυντή του gastrobar, Χρίστο να προτείνει καθημερινά σε εσένα και στους φίλους σου, τα γλυκά ημέρας και τις εποχιακές γλυκοαλχημείες.
Αρχιεπισκόπου Μακαρίου Γ’ 310, Λακατάμεια, 2313
96 616161
Photos by: AdMarketing
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου