![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Αυτό το χριστουγεννιάτικο gala dinner που διοργανώνει η παγκύπριας εμβέλειας κάβα Wine & More by French Depot, θα είναι σαφώς και το καλύτερο χριστουγεννιάτικο δώρο που θα χαρίσεις στον εαυτό σου και σε αυτούς που αγαπάς.
Πρωταγωνιστές, εκτός από εσένα και τους σημαντικούς άλλους, της ζωής σου, οι τιτάνες του γαλλικού και ιταλικού οινικού κόσμου, σε μια France Vs Italy, οινογαστρονομική συνάντηση, σε ένα από τους πιο πολυβραβευμένους ξενοδοχειακούς κολοσσούς, που ακούει στο όνομα Four Seasons Hotel.
Εσύ απλά σημείωσε από τώρα στο ημερολόγιο του κινητού σου, Πέμπτη, 14 Δεκεμβρίου, 19.30, Four Seasons Hotel και σήκωσε άμεσα το τηλέφωνό σου για να κρατήσεις μια θέση στο απόλυτο wine & gastro event.
Ένα δείπνο υψηλών προδιαγραφών, με τη μεγάλη, βραβευμένη μπριγάδα των σεφ του ξενοδοχείου, να εξιτάρει τον ουρανίσκο των παρευρισκόμενων, με πιάτα, αντάξια του επιπέδου της, τα οποία θα συναντήσουν με τόλμη και γοητεία τους οινικούς θησαυρούς που έχουν επιλεγεί, με δείχτη την εμπειρογνωμοσύνη, από την ομάδα του Wine & More by French Depot.
Για κράτηση θέσης και περαιτέρω λεπτομέρειες, παρακαλώ αποταθείτε στο τηλέφωνο
96 171495 ή μέσω e mail στο events@wmpc.cοm.cy
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου