Η Λεωφόρος Αρχαγγέλου στην Έγκωμη, υποδέκτηκε προσφάτως το μπεργκεράδικό της. Ο λόγος για το World Burger, που σε προσκαλεί καθημερινά να δοκιμάσεις τα εκλεκτά του burger, που θα σε ταξιδέψουν γευστικά σ’ όλο τον κόσμο.
Ο Γρηγόρης, που το ‘χε όνειρο να ανοίξει το δικό του μαγαζί κι ο πατέρας του, θα σε υποδεχτούν στο λιτό, γουστόζικό τους, δεύτερο σπίτι πλέον και θα σε βοηθήσουν να επιλέξεις το burger της αρεσκείας σου ή να κτίσεις το δικό σου με toppings και σάλτσες.
Ακούσαμε τα καλύτερα και για το wrap με κοτόπουλο, που πραγματικά ήταν γευστικότατο, αλλά και για τα chicken strips του, που όντως ήταν κριτσανιστά, ζουμερά και εύγεστα, ιδίως όταν βούτηξαν στις honey mustard και world, σάλτσες.
Σημείωσε κι εσύ το Cyprus burger, καπελωμένο με τους τοπικούς μας πρεσβευτές, το χαλούμι και τη λούντζα, αλλά και το πικάντικο Mexican με πιπέρια jalapeño και hot buffalo sauce, με τα tortilla chips εντός του, να κάνουν όμορφα παιχνίδια μέσα στο στόμα, με τις υφές τους.
Το World Burger, βάλ’ το κι αυτό στην παραγγελιά σου, γιατί όλοι οι συντελεστές του, το τυρί τσένταρ, το μπέικον, το κόκκινο κρεμμύδι, το τραγανό μαρούλι και η ντομάτα, ανεβάζουν όλα μαζί τον πήχη της γεύσης.
Αρχαγγέλου Μιχαήλ, 5Β, 2410, Έγκωμη
22 252299 (Take away & Delivery – Διατίθεται χώρος στάθμευσης)
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου