![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Μεγάλη διάκριση και τιμή, τόσο για το νησί μας, όσο και για το ξενοδοχείο Casale Panayiotis, το οποίο έχει πιστοποιηθεί από το Παγκόσμιο Συμβούλιο Αειφόρου Τουρισμού (GSTC).
Ο εν λόγω φορέας, θέτει τα πιο σύγχρονα και αυστηρά κριτήρια στον τομέα της φιλοξενίας, ο οποίος αξίζει να σημειωθεί ότι είναι συμβεβλημένος με όλα τα αναγνωρισμένα standards του τουριστικού φάσματος. Η διαδικασία αξιολόγησης επικεντρώνεται σε τέσσερις βασικούς πυλώνες:
– Βιώσιμη Διαχείριση του Ξενοδοχείου
– Κοινωνικοοικονομικές επιπτώσεις
– Πολιτιστικές επιπτώσεις
– Περιβαλλοντικές επιπτώσεις (συμπεριλαμβανομένης της κατανάλωσης πόρων, της μείωσης της ρύπανσης και της διατήρησης της βιοποικιλότητας και του τοπίου).
Η όλη διαδικασία ήταν χρονοβόρα και καθόλου εύκολη διότι απαιτεί αλλαγή σε υποδομές, πρακτικές λειτουργίας του ξενοδοχείου αλλά κυρίως τρόπο σκέψης, τόσο του προσωπικού όσο και των επισκεπτών και φυσικά είναι μία συνεχόμενη ροή δράσεων που δεν σταματά ποτέ διότι πάντα υπάρχει το περιθώριο βελτίωσης.
Η διεύθυνση και όλο το προσωπικό του Casale Panayiotis δηλώνουν ιδιαίτερα περήφανοι που έγινε το πρώτο (και μοναδικό προς το παρόν) ξενοδοχείο της Κύπρου που πιστοποιήθηκε από ένα τόσο σημαντικό φορέα της αειφόρας τουριστικής ανάπτυξης, σε μια εποχή που οι φιλικές στο περιβάλλον, πρακτικές, όχι μόνο ενθαρρύνονται αλλά πολύ σύντομα θα επιβάλλονται από τουριστικούς φορείς και μη, προς όφελος του πλανήτη και της ευημερίας του.
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου