![](https://fineanddine.com.cy/wp-content/uploads/2024/07/Νίκος-Πορτοκάλογλου-copy-300x142.jpg)
Σκηνικό για πολλές πολλές φωτογραφίες, selfies, ινσταγκραμικά ποσταρίσματα, που σ’ όλες, εκτός από εσένα, τους φίλους και την οικογένειά σου, θα πρωταγωνιστεί η όμορφη αγριάδα της κυπριακής φύσης του Ακάμα και φυσικά το γαλάζιο της θάλασσας και του ουρανού.
Τα φρέσκα ψάρια από το Λατσί θα πρωταγωνιστήσουν κι αυτά στο τραπέζι σου, όπως εσύ γουστάρεις, μα πριν από αυτά, νίκα κι εσύ την πρώτη σου λιγούρα με σπιτικό ψωμί και ζεστές πιτούλες, σταφιδάτες μαύρες ελιές και ελαιόλαδο από την περιοχή, ευλογημένο με φρέσκο θυμάρι που θα το ψαλιδίσουν μπροστά σου στο μπολάκι.
Μια ταραμοσαλάτα με λεμονόχορτο και tobiko χαβιάρι και μια φάβα με κόλιανδρο, να τα πάρεις οπωσδήποτε, μα δώσε έμφαση στη σαλάτα με Heirloom παντζάρια και σάλτσα ροδιού και στη μεσογειακή σαλάτα θαλασσινών, δομημένη με μαριναρισμένα λαχανικά και φρεσκότατα καλούδια της θάλασσας.
Πες “ναι” και στα ραβιόλι κολοκύθας με τρούφα ή στο χειροποίητο χαλούμι με βασιλικό και ντοματίνια, αλλά μην παραλείψεις την grand ατραξιόν, το χαλίτζι που ο chef David Goodridge και η ομάδα του, κλείνουν σε χοντρό φύλλο κρούστας, παντρεύοντάς το στο τέλος με γλυκό καρυδάκι, σπαράγγια και φρέσκα τρούφα.
Τα vegan, α λα κόφτα κεφτεδάκια σε στρώμα από κριθαράκι, φακές και μπρινουάζ λαχανικά, ονειρικά, όπως ονειρικό ήταν και το μπαρμπούνι που πετύχαμε εμείς, που δεν στο κρύβω, ήταν από τα καλύτερα που έχουμε δοκιμάσει. Κριτσανιστό, ζουμερό εσωτερικά μα πάνω από όλα φρεσκότατο, να μοσκοβολά θάλασσα.
Ξενοδοχείο Άνασσα, Πόλη Χρυσοχούς
26 888000
Ο Νίκος Πορτοκάλογλου, κατεβαίνει ξανά στο νησί μας σε λίγες μέρες για να μας τραγουδήσει τις μεγαλύτερές του επιτυχίες. Στο ρεπερτόριό του και με ιδιαίτερη
Δεκαπέντε χρόνια συνεχούς παρουσίας στα γαστρονομικά δρώμενα του τόπου, γιορτάζει η ταβέρνα Παλιομούχταρος και το πανηγυρίζει δεόντως. Την Τετάρτη 7 Αυγούστου ο σεφ της βραβευμένης
Τρέχουμε όλοι να πάμε δεξιά κι αριστερά διακοπές εκτός Κύπρου – και καλά κάνουμε δηλαδή- και ερχόμενοι πίσω, πολλοί πυροβολούμε τον τόπο μας, ότι τάχα
Η καλοκαιρινή παραγωγή του ΘΟΚ «Φοίνισσες» του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Μαγδαλένας Ζήρα συνεχίζει με μεγάλη επιτυχία την περιοδεία της με τρεις τελευταίους σταθμούς, την Πάφο
Φρεσκο-αλιευμένο κυπριακό τονάκι και καρπούζι, ντόπιο και ζουμερό, σε μια συνταγή που θα κάνει θραύση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες της chef de partie του εστιατορίου